ניצחון להתארגנות העובדים של "אמדוקס"

(יוסי דהאן)

ניצחון חשוב להתארגנות העובדים של הסתדרות העובדים החדשה בחברת "אמדוקס", וכשלון להנהלת "אמדוקס". בית הדין האזורי לעבודה בת"א קבע אתמול כי ועד העובדים הפנימי – "ארגון עובדי אמדוקס" – אינו עומד בתנאים להכרה כארגון עובדים ואינו מוסמך לחתום על הסכם קיבוצי ואסר על הנהלת אמדוקס להכיר בו כארגון יציג. "ארגון עובדי אמדוקס" הוא ארגון עובדים פיקטיבי מטעם ההנהלה שכל מטרתו, כמו במקרים של ארגוני עובדים מטעם שהקימו הנהלות במפעלים אחרים, היא לחבל בהקמת ארגון עובדים אותנטי שייאבק למען זכויות העובדים. פסיקה זו של בית הדין האזורי בתל אביב מתיישבת עם פסיקה של בתי הדין לעבודה ושל בית המשפט העליון, המבחינה בין ארגוני עובדים אותנטיים לבין ארגוני עובדים מתחזים. פסק הדין הזה הוא אישור נוסף לחשיבותה של הזכות החוקתית לזכות לחופש ההתארגנות של עובדים בתנאי שהיא ממומשת על ידי עובדים המעוניינים להגן על האינטרסים שלהם באמצעות ניהול משא ומתן קיבוצי ולא על ידי קבוצות עובדים מתחזות של מטרתן היא לסכל זכות זו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.