נתיב הכסף שמימן את תכנית ״עובדה״ האחרונה

(יוסי דהאן)

מנסה לעקוב אחר נתיב הכסף שמימן את תכנית "עובדה" האחרונה. על פי ידיעה שמפרסם שבתי בנדט הבוקר ב"וואלה", ״ועד מתיישבי השומרון" מממן את פעילות קמפיין "השתולים" של הימין, שבמסגרתו הארגון הימני "עד כאן" מממן את החדרתם של אנשי ימין לתוך ארגוני שמאל, פעילות שאותה תיעדה התכנית "עובדה". מימונו של "ועד מתיישבי השומרון" מגיע מה"המועצה האזורית שומרון", מועצה שעומד בראשה יוסי דגן. לפני היבחרותו לראש "המועצה האזורית שומרון", יוסי דגן נשא בתפקיד ראש "ועד מתיישבי שומרון" שמימן בין היתר את פעולות "תג מחיר".

על פי תחקיר של ארגון "מולד", תוכנית העבודה של "ועד מתיישבי שומרון" כללה בין היתר, הפרות סדר וחסימות כבישים, הצתת שדות ורכוש ופגיעה באזרחים פלסטינים ושיבוש ופגיעה בפעילות כוחות הביטחון, תקציב "מועצת יישובי השומרון" ממומן מכספי מדינה, בין היתר, באמצעות "החטיבה להתיישבות", גוף, שעל פי דו"ח מבקר המדינה האחרון, פעילותיו נגועות בשחיתות והמשמש צינור מרכזי להזרמת כספי ציבור להתנחלויות על חשבון יישובי הפריפריה, בין היתר באמצעות "מועצת יישובי השומרון".

בקיצור, מהמעקב הזה, שלוקח פחות או יותר שתי דקות לשרטט אותו, עולה שאתם ואני מממנים מכספנו את פעילות החדרתם של אנשי ימין לארגוני חברה אזרחית העוסקים בזכויות אדם, יוצא גם שמיממנו את הפקתה של תכנית "עובדה" האחרונה שהתבססה על הפרויקט של ארגון "עד כאן".

לא ברור מדוע שכחו עורכיה של "עובדה", לציין עובדה זו ולהודות לנו בשורת הקרדיטים שהופיעה בסוף התכנית.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.