עובדי מפעל יוגורט בניו יורק יזכו לעשירית ממניות החברה

מי תורם לשגשוג העסק? למי מגיעים חלק מרווחיו? המייסד והבעלים של חברת היוגורט Chobani, חמיד אולוקאיה, הודיע השבוע לאלפיים עובדי המפעל בניו יורק שהם יקבלו עד 10% מהמניות כאשר החברה תהפוך מחברה פרטית לחברה ציבורית.

"בניתי דבר שלא האמנתי שיהפוך להצלחה גדולה כל כך" אמר אולוקאיה לעיתונאים, "אולם איני יכול לחשוב שהייתי מצליח לבנות את המפעל הזה ללא העובדים".

על פי הערכות, כל עובד יקבל בממוצע כ-150 אלף דולר. המניות יחולקו לפי הותק ועובדים ותיקים יותר יקבלו כמיליון דולר. בניגוד לחברות ההיי-טק, בהן מחולקות מניות לעובדים לפני שנקבע ערך החברה, במקרה של צ'ובאני החברה מוערכת בשווי של בין שלושה לחמישה מיליארד דולר, כך שערך המניות כבר ידוע. בינתיים, כפי שאומר אולוקאיה, עבודה משותפת שלו ושל העובדים יכולה אף להעלות את גובה ערך המניות.

אפרופו יוגורט, נזכרתי שהבעלים הסיניים של "תנובה" נתנו לפני מספר שבועות הוראה לפטר מאות עובדים בישראל, כיוון שהרווחים של התאגיד אינם עונים על הציפיות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.