עונת הציד של אורי אריאל

(יוסי דהאן)

פטריוטיזם הוא כידוע לעתים מפלטם של נבלים. ובעונת הציד אחר שמאלנים, ערבים, ארגוני זכויות אדם וסתם אנשים בעלי דעות עצמאיות מדי, מתקיימת תחרות קשה על תואר הצייד הפטריוטי ביותר. אורי אריאל, שר החקלאות והפיתוח הכפרי, זה ששירת בקדנציה הקודמת כשר השיכון ופסגת הישגיו הייתה גזילת דירות המיועדות לדיירי הדיור הציבורי והעברתן בחצי חינם לעמותות המקורבות למחנהו, הוא אחד המועמדים המרכזיים לזכות בתואר.

לפני כשבוע, יצא שר החקלאות בהודעה דרמטית כי החליט לבטל את התקנים למשרתים בשירות לאומי שהוקצו לארגון "בצלם" ולאגודה לזכויות האזרח, משום שלטענתו ארגונים אלו שיתפו פעולה עם ועדת החקירה של מועצת זכויות האדם של האו"ם והעידו על פעולות חיילי צה"ל במבצע "צוק איתן". פטריוט אמיתי.

אלא מה, מרבית ארגוני זכויות האדם, ובהם האגודה לזכויות האזרח, כלל לא העידו בפני הוועדה ולא הגישו לה דוחות; אך גם לו היו מעידים לא היה בכך כל פסול. כמו כן, כפי שעולה מתשובתה של עורכת הדין דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לאגודה לזכויות האזרח, השר אורי אריאל כלל איננו השר הממונה על רשות השירות הלאומי, וממילא גם השר הממונה איננו מוסמך לאשר גופים שיהיו זכאים להעסיק בן או בת שירות לאומי.

ברור שהשר ידע שכלל אין לו סמכות כזו ושלהצהרתו אין שום תוקף חוקי ומעשי, אולם הוא לא יעמוד מנגד כאשר שרון גל, מיקי זוהר, ירון מזוז ומתחרים אחרים זוכים לתשומת לב ציבורית רבה כל כך ומגדילים את יתרונם עליו במירוץ לתואר. השר הערמומי יודע שכמעט איש לא שמע על הנחייתה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, וכל מה שיזכרו זה את הצהרתו הפטריוטית על מלחמתו ב"שמאלנים".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יואש

  אורי אריאל כדרכו בפוליטיקה, עושה מעשה זימרי ומבקש שכר כפנחס.
  הוא גרם נזק רב לדיור הציבורי, כאשר חילק נתחים שנותרו ממנו לעמותות דמה וארגונים קיקיוניים מהמגזר הדתי- לשימושים שאינם קשורים כלל לדיור לנזקקים.
  חוסר האיכפתיות שלו לסבל של חסרי הדיור- ומעילה בתפקידו כשר אחראי לנושא הדיור,היה הפעולות הכי בולטות ומרכזיות בפעולתו כשר בישראל.
  עכשיו הוא מתחרה בקיצוני הקיצוניים במגזר הימני ,"במי יזיק יותר ויקבל יותר תהודה בתקשורת".
  איש לא ראוי למקום הולדתו ולקהילה שגידלה אותו.