על איך אנחנו מממנים את החובות של הטייקונים

(יוסי דהאן)

אז לצד שוד הגז, מתבצע לו בחשאי שוד נוסף, שפרטיו מסתתרים כרגיל עמוק בעמודי המוספים הכלכליים. שוד שבו מעורבים איש העסקים אליעזר פישמן, שני הבנקים הגדולים ושחקנים נוספים. פישמן חייב לבנק לאומי כ-2 מיליארד שקלים, סכום דומה הוא חייב לבנק פועלים. הסיכוי שהם יראו את כל כספם בחזרה אינו קיים. על פי הערכות שונות, בנק לאומי לא יזכה לראות מפישמן מיליארד וחצי שקלים ובנק פועלים יצטרך להיפרד מכ 1.7 מיליארד שקלים.

מי מממן ויממן את ההפסדים הללו? אנחנו, משקי הבית ובעלי העסקים הקטנים, שמאיתנו גובה הבנק ריביות עושק המייצרים לו הכנסה בטוחה של מאות מיליוני שקלים בשנה. תנסו לא להחזיר לבנק את הלוואתכם ותגלו מהר מאד שאתם בנתיב להפוך לדרי רחוב. צריך להזכיר, כפי שמנתח יפה את העניין הבוקר מיכאל רוכוורגר ב"דה מרקר", שפישמן לא לבד; אנחנו, משקי הבית והעסקים הקטנים, מימנו גם את הרפתקאות הבנקים המופקרות בהזרמת מאות מיליוני שקלים לטייקונים מגלומנים נוספים כמוטי זיסר ונוחי דנקנר שפשטו את הרגל. העובדה שאנחנו מממנים את ההפסדים הללו מאפשרת למנהלי הבנקים להמשיך להזרים כספים לחבריהם הטייקונים הכושלים, איתם הם מתרועעים באירועי קוקטייל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.