על יוסף סלמסה לא יגידו שהוא ״הילד של כולנו״

(עמית גולדברג)

אין ויכוח על כך שיוסף סלמסה נדחף אל מותו. בין אם במובן הפיזי, של רצח, ובין אם במובן הנפשי רגשי – מה שייקרא התאבדות. כנראה שיותר מזה שמישהו רצה שהוא ימות – ליותר ממישהו אחד פשוט לא היה אכפת, וזה הרי מה שמאפשר כינון של רוע ואכזריות אנושית. האנשים הלא רעים שעומדים מהצד. כשאני כותב "לא היה אכפת" אני מתכוון למשטרה שמתעמרת בקביעות ביוצאות ויוצאי העדה האתיופית כמו שהיא משתמשת באלימות מינית כדי לנטרל נשים מפגינות. לרווחה שלא מצליחה להתמודד מאילו סיבות שלא תהיינה. לממסד שמרוב שלא אכפת לו אפילו לא מנסה לגרוף הון פוליטי על חשבון הסיפור הזה שמוציא מהדעת. ל״מחנה הציוני״ לא אכפת (הם עסוקים בלהוכיח ציונות), למרצ לא אכפת (לא זהבה, לא תמר זנדברג, לא מוסי רז…) – לאף אחת ממפלגות הפייסבוק לא אכפת. הם עסוקים בגז. צרות של גברים לבנים שנאבקים ביניהם על שליטה כסף וכוח.

על יוסף סלמסה לא יגידו שהוא "הילד של כולנו", כמו שאברה מנגיסטו הוא לא הילד של כולנו, כמו שעל ילדי הגזזת לא יגידו, כמו שחמשת אלפי הילדים שנחטפו ונמכרו (להורים מאמצים אשכנזים ולניסויים רפואיים) בפרשת ילדי תימן, מזרח ובלקן הם לא הילדים של כולנו. הם… ילדים של מישהו אחר.

מה לעשות? מי שהובא לפה ככוח עבודה זול, כמצע הנוח של הסוציאליזם וגדלות הנפש המערבית, כמגן אנושי, מי שנושל ממנו הכבוד והערך העצמי, ההיסטורי והתרבותי – מי שעדיין מזלזלים בו על פי חוק – שלא יתפלא. ‫

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. נתן

    כל הכבוד לעמית גולדברג!

    בצורה ברורה ומדויקת הוא זיהה את שני מוקדי הכח של החברה הישראלית (מפלגת מרץ והמפגינים נגד מתווה הגז) והוא נכנס בהם באופן חזיתי, באומץ לב נדיר, בתעוזה, בגבורה וללא חשש מהמחיר הכבד שהוא בוודאי עתיד לשלם על כך שהוא הולך עם האמת הפנימית שלו כנגד השלטון העריץ ונקמני.

    טוב לראות שעדיין יש מהפכנים אמיתיים, עשויים ללא חת, שמוכנים להקריב את עצמם על מזבח הצדק והשיויון.

    יש עתיד לשמאל הישראלי!!