פעולה ישירה: גלנט - מלא את הבטחותיך לדיור הציבורי!

(מיכה רחמן)

אמש (ראשון) יצאנו חברות וחברי "המעברה" (קבוצת מאבק למען הדיור הציבורי בירושלים) לסימון מבנים נטושים ברחבי ירושלים, כדי להזכיר לשר השיכון גלנט שבניינים רבים בדיור הציבורי וברחבי העיר עדיין עומדים ריקים – זאת בזמן שהתור לדיור הציבורי איננו קטן. המדבקות שהודבקו על הבניינים (כמו זו שבתמונה מטה) קראו לשר השיכון לשפץ את הבניינים ולהשמישם.

לאחרונה, נשמעו הכרזות והצהרות של שר השיכון של ושר האוצר לפיהן חידוש מלאי הדיור הציבורי עומד להתממש. ביום הדיור הציבורי בסוף החודש שעבר, הכריזו השניים על בניית אלף דירות בשנה, ובנוסף על פרויקט משותף למדינה ול"עמיגור" לבניית דירות קטנות (בסכום של כ- 280 מיליון ₪, דירות שישמשו מן הסתם לקיצור תור זכאי משרד הקליטה). התור לדיור ציבורי עמד על 2,570 ממתינים לפי דו"ח מבקר המדינה ל-2015, ועוד כ- 30,000 עולים חדשים זכאי דיור של משרד הקליטה. בינתיים, גם נמכרות דירות. גם אם יממש שר השיכון את הבטחתו, עדיין התור לדיור הציבורי ילך ויגדל.

יתרה מזו, המספר הממתינות והממתינים גדול בהרבה משום שהנתונים אינם כוללים את מי שאינם זכאיות וזכאים לפי הקריטריונים, למשל, אם חד הורית עם פחות משלושה ילדים. בינתיים, חרף כל ההבטחות, אנו עומדים היום בפני חמישה פינויים של דיירות ודיירי הדיור הציבורי.

בשל כל אלה, יצאו פעילות ופעילי המעברה (שחלקם אמהות חד הוריות שאפילו אינן נמצאות ברשימת הזכאים בשל ״מיעוט ילדים״), לסמן מעט מתוך 862 הנכסים העומדים פנויים (לפי סקר של העירייה מלפני שלוש שנים). בפעולה הזו אנו קוראים לגלנט שר השיכון: חדש את מלאי הדירות בדיור הציבורי לפי הצורך, לפי מספר הזכאיות לדיור ציבורי – כולל אלה שאינן ברשימה היום! הפסק מיד את הפינויים של דיירות הציבורי כפי שהבטחת!

המעברה
פעולה ישירה של ״המעברה״, אמש בירושלים

 

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.