פרס ישראל: בין הסטטוס של ביבי למאמר של גדעון לוי

(תמי ריקליס)

הייתי שמחה לראות את נתניהו מתערב, כפי שהוא כותב בעצמו בפוסט שלו, כשאין מספיק נשים, אין מספיק מזרחים ואין מספיק לא יהודים או רוסים וכיו"ב (לא באמת רוצה שהוא יתערב בכלום, אבל לשם העיקרון), ולא רק מסתער על השלל הקלאסי של "גורמים קיצוניים ואנטי-ציוניים". פיהוק. היייתי גם שמחה אם חלקים מהפיד השמאלני שלי היו מתקוממים גם על זה, ולא זוקפים ראש רק כשנוגעים להם בציפור הנפש הפרטית. בינתיים מה קיבלתי? את גדעון לוי מזדעק ש"אין גרוסמן ימני".

אגב, אני נוטה להסכים (רק) עם השורה התחתונה שלו, אבל לא כמשהו להתגאות בו אלא במובן הזה שרוב המרחבים וההון הסימבולי והממשי של העשייה התרבותית בישראל נשלטים כידוע על ידי טון של שמאל ליברלי אשכנזי גברי, וקשה לחדור למעוזים האלה (אלא אם אתה מגיע בתור "האחר", אז זה ממש חגיגה). תחשבו כמה אנחנו מדברים על זה במוזיקה, ועכשיו תקחו את זה גם לספרות, אמנות, קולנוע וכו'. זה לא מאד שונה ולשמחתי גם שם לאט-לאט אבל בטוח זה הולך ומשתנה ונבקע.

לסטטוס של נתניהו

למאמר של גדעון לוי

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אווה חדד

  אוי לשמאל אם אהבל כמו גדעון לוי מייצגו. לא לחינם הוא לא הזכיר את סמי מיכאל (בן 87!), מי שכתב עשרות ספרים, מקצתם יצירות מופת כמו חסות וויקטורי למשל.
  כשלעצמי ,מאסתי זה מכבר בחבר הצבועים האלה:ח. הועדות,המועמדים, המתפטרים והמודחים. דומה שאת כולם יצרו בקו ייצור אחד.
  פרופ' נסים מזרחי: "הורי היו קוראים לי לסלון ואומרים לי, בוא תראה איך אשכנזים מחלקים פרסים לאשכנזים אחרים".
  כיצד האנשים האלה אינם מתביישים בשעת טקס הענקת הפרסים, כשאין בסביבה אף מזרחי?
  אינשאללה שיתפוצץ השמאל המזויף והמנוקנק הזה.

 2. עודד

  בוקר טוב. – אני קורא את המאמר הקצר של תמי ריקליס על פרס ישראל; יכול להסכים או לא להסכים, אבל אז רואה את התגובה של מישהו/מישהי בשם "אווה חדד", ןחןשב שאין לי שום רצון לשלוח שום תגובה משלי. מדובר כאן בעוד 'טרול' טרחני/ת, קבוע, אנטי-שמאלי באופן שקוף, אולי בתשלום ואולי סתם מתוך שעמום , ואני לא מבין מדוע אי אפשר לשים קץ לשיתוף של מגיב/ה כזה/כזאת. פשוט, לסנן ולא לפרסם. התגובה הנוכחית של "אווה חדד" היא העלבה בלשון-שוק של כל קורא רציני של האתר הזה. זה מוציא את החשק להמשיך ולקרוא את האתר כולו. צר לי! זאת תופעה מוכרת שסולחים לה יותר מדי, וכל ערכו של אתר כזה מוטל בסימן שאלה אם מוותרים לה. שבת שלום –
  עודד

 3. אווה חדד

  חצוף שכמותך.
  אין שום קשר בינך ובין הגזען גדעון לוי לבין שמאל. לא התייחסת כלל לתוכן תגובתי. דומה על.פי תגובתך כי גם אתה נמנה על אותו קו יצור שטאנצי, הנהנה מפרביליגיות מפה עד להודעה חדשה כאשכנזי אבל מסרב להכיר בכך.
  "עודד" הטרול, לא שאתה מעניין מישהו, אבל תשתדל להבא, על פי מידת המשכל הירודה שלך, להגיב לטיעונים.
  מה דעתך על.כך שכל ח. הועדות,המועמדים,המתפטרים והמודחים באים כולם מאותה אסופה צבועה ?
  אני בספק גדול אם זה מטריד "שמאלן" שכמותך.

 4. דולי עירון

  עקבתי בדריכות רבה אחר פרופיל השופטים, kprx hartk מקורם,כתיבתם, כור מחצבם,מחקרם ועוד ועוד .נכון,להתפאר ,אבל…. אקדים ואומר כי הנושא מזרחי אשכנזי,זר לי לחלוטין במובן שילדי אפילו שואלים אותי:"אמא ,מה אנחנו"?"אשכנזים,ספרדים,מזרחים". אני קוראת בשבועיים האחרונים כל פיסת מידע על כתיבה בנושא מזרחים -אשכנזים ב"העוקץ",רשתות חברתיות,רון חכלילי ושות',"ערסים ןפריחות","ערס פואטיקה "ועוד על מובילים חברתיים רבים וטובים היכולים להיות "מחוללי שינוי "ויש בהם צעקה הזועקת לשמים . אולי זעקתם מוצדקת ?!היתכן שבכל הנציגות המכובדה אין מזרחי אחד ?היתכן שאין מוכשרים מביניהם ?לא יכול להיות ואם לשיטתו של גדעון לוי "אין גרוסמן ימני" אולי זה מגמתי?אולי זה מכוון?אני קוראת אין ספור פוסטים במאות ולא מאמינה שיש זעקה כ"כ קשה וכל כך כואבת "והשיירה עוברת",כאילו כלום לא קרה ולא קורה!רבותי,יש כאן זעקה כואבת והיא שווה בדיקה. ולזועקים למיניהם!אני מופתעת שעד היום לא עשיתם מעשה ולא הקמתם מפלגה אקטיביסטית שחיה ,יוצרת ,כותבת ומנהלת.אל תרדמו בשמירה,בעצם,לבחירות הללו כבר נרדמתם וחבל שכך!מוכרחים בפעם הבאה!בהצלחה!