צדיקים רגישים או פוליטיקאים ציניים

(יוסי דהאן)

לפני שנים הוזמנתי, במסגרת בימת ממר"י, לעימות מול שר האוצר דאז בייגה שוחט. הוא דיבר בשבח מדיניותו ואני דיברתי בגנותה. במהלך דבריי אמרתי שיש בעייה חמורה של ניגוד עניינים בעובדה שפקידי אוצר, זמן קצר לאחר שהם עוזבים את תפקידם בשירות הציבורי, נוחתים בכורסת המנכ"ל של גוף שהם פיקחו עליו במסגרת תפקידם כרגולטורים. שוחט התקומם ואמר בכעס שהוא אינו מוכן להמשיך לשמוע דברי בלע והסתה על פקידי האוצר ועזב בזעם את הדיון.

זמן לא רב לאחר שפרש ממשרתו כשר האוצר ומהפוליטיקה, התמנה שוחט לכל דירקטוריון אפשרי, ייתכן שהוא מחזיק בתואר הפוליטיקאי לשעבר ששירת במספר הרב ביותר של דירקטוריונים. ישיבתו בדירקטוריונים רבים כל כך גרמה לפני שנתיים להדחתו מדירקטוריון מזרחי טפחות בטענה כי הוא מצוי בניגוד עניינים בגלל כהונתו כדירקטור בקבוצת קרסו.

היום אני שומע שהצדיק הרגיש הזה פרש מהדירקטוריון של חברת כימיקלים לישראל, בו הוא משרת משנת 2006 ונהנה מתגמול שנתי (לא כולל תשלום על ישיבות) של 149-111 אלף שקל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.