רצח ארלוזורוב כמעט נפתר

(יוסי דהאן)

זיוה שטרנהל מתנגדת מאד "ללהט הקדוש" של המזרחיות החדשה, והיא גם קראה לאחרונה את הספר של אורי רם על משנתו של בובר ולכן עלה במוחה רעיון לכתוב מאמר לעיתון. במאמר היא מצביעה כיצד השיח המזרחי, או, כפי שמכנה זאת המשורר דוד (ניאו) בוחבוט, הענק שבדבריו היא נתלית, "הנהי הדביק נגד ההגמוניה הלבנה", קשור לשריפתם של התינוק עלי דוואבשה ואביו סעד, ולדקירתה למוות של שירה בנקי במצעד הגאווה. העיגון העיוני והמוסרי להאשמה זו מצוי כאמור בספר שקראה לאחרונה שטרנהל על מרטין בובר. במאמרה הבא, לאחר שתסיים לקרוא את ספרו של שלמה אבינרי על משה הס, תדון שטרנהל בקשר בין הגותו של משה הס, רצח ארלוזורוב ואחריותם של משוררי ערס פואטיקה לרצח.

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. עודד אסף

    דבריו של יוסי דהאן על מה שכתבה זיווה שטרנהל – עם כל הערכתי לדהאן ולפועלו (ואכן, יש לי הערכה כזאת) – ממש לא-ממין-העניין, מסיחים את הדעת אל הטפל ואל התפל, יש בהם יותר משמץ קטנוניות, והם אינם יכולים לתרום שום דבר לדיון רציני בתחום שבו משתדל האתר הזה לעסוק.

  2. נתן

    יוסי דהן כותב בלעג על כך שבקרוב יאשימו את משוררי "ערס פואטיקה" ברצח ארלוזורוב.

    ואת זה כותב מי שבבלוג שהוא מנהל מופיעים חדשות לבקרים מאמרים שמאשימים את ה"אשכנזים" בפשעים שונים ומשונים כגון גרוש התימנים מכנרת.

    מזמן לא ראיתי דגמה כל כך יפה של גמל שאינו רואה את דבשתו.