שחר של יום חדש בשומרון

(יוסי דהאן)

בשורות משמחות לחברי ואוהדי "תג מחיר". יש להניח שאתמול הרימו בשומרון כוסית בעקבות בחירתו של יוסי דגן ליו״ר המועצה האזורית שומרון וחגגו את ההשתלטות על עמדה שלטונית מרכזית. דגן יחליף את ראש המועצה הקודם, גרשון מסיקה, שהפך להיות לעד מדינה בפרשיות שחיתות הקשורות להעברות כספים בלתי חוקיות למועצה על ידי אנשי ישראל ביתנו.

דגן, ראש המועצה החדש, נמנה עם מייסדי עמותה בשם "ועד מתיישבי השומרון", שהוקמה במימון המועצה האזורית שומרון, או בקיצור בכספי ציבור. על פי התחקיר המצוין של "מולד", הוועד היה גוף מרכזי שפיתח את מדיניות "תג מחיר" וקרא לקיום פעולות בלתי-חוקיות, שנועדו להקשות על כוחות הביטחון לפנות מבנים ומאחזים בלתי-חוקיים. בפרסומי הוועד ניתן למצוא שבחים להצתת שדות ורכוש ופגיעה באזרחים פלסטינים, קריאה לאזרחים להפר את החוק ועידוד מעשי אלימות.

תוכנית העבודה של ועד מתיישבי השומרון כללה קריאה לביצוע הפרות סדר וחסימות כבישים, והיא אף סיפקה לתושבים מפות עזר עם הוראות מפורטות היכן לפעול על מנת לוודא פגיעה בפעילות כוחות הביטחון. והעבריינות הזו מומנה מכספי המסים של אזרחי ישראל. הוועד בראשותו של דגן אחראי גם לפרסום סרטון נגד ארגוני השמאל שהציג אותם כפועלים בשירות האיחוד האירופי. בסרטון מוצג האיחוד כנאצי והארגונים כמשתפי פעולה עם הנאצים.

אני יכול רק לנחש איזו סערה הייתה מתחוללת בישראל אם נבחר ציבור בעל פרופיל אידיאולוגי ועשייה מעשית כשל דגן היה נבחר כראש ראשות מוניציפלית באחת ממדינות אירופה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.