שטרסלר, נוחי והזיכרון הסלקטיבי של "דה מרקר"

(יוסי דהאן)
"דה מרקר" מפרסם בסוף השבוע מסמך מרתק – יומן הפגישות האישי של נוחי דנקנר. פירוט יום-יומי של מערכת הקשרים האינטימיים הנרקמים בין הון-שלטון-תקשורת. פגישות של הטייקון עם ראש הממשלה במעונו, ימים לפני פרסום דו"ח ועדת הריכוזיות – ועדה שדנה בנושאים הנוגעים לעסקיו של דנקנר, פרטים על מעורבותו האישית של דנקנר ב"מעריב", ועל קשריו של דנקנר עם נוני מוזס.

בכותרת משנה בולטת בכתבה המרכזית, "דה מרקר" גם מפרט את קשריו של דנקנר עם עורכים ועיתונאים, יואל אסתרון וגלית חמי מ"כלכליסט", ועם הפרשן הכלכלי של "ידיעות אחרונות", סבר פלוצקר. משום מה, העיתון שוכח לציין באותה כתבה פגישה אחת שהתקיימה ב-1 בפברואר 2012, פגישתו של הטייקון עם העיתונאי והעורך הכלכלי הבכיר של עיתון "הארץ", נחמיה שטרסלר.

שמו של שטרסלר מוצנע בכתבה עוקבת, שם מפורטים מעלליהם של עיתונאים ועורכים אחרים. לשטרסלר, חסיד שוטה של מה שאפשר לכנות "הקפיטליזם הוולגרי", יש חולשה לטייקונים. כך אפשר היה לראות אותו לפני שנים מגיע לבלות במסיבות שארגן כאן ארקדי גאיידמק.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.