״משבר הדיור פוצע, אבל לא ברמות קשות״

(יוסי דהאן)

ראש מטה הדיור במשרד האוצר אביגדור יצחקי ניחן ברגישות חברתית ובאבחנות ייחודיות על המציאות בישראל. היום הוא תיאר את מציאות הדיור בישראל כך: "משבר הדיור פוצע, אם כי לא ברמות קשות". לדבריו, הפתרונות הקיימים כיום למשבר הם פיצול דירות, לגור עם ההורים ואפילו בקראוונים. שיעור הנפגעים מהמשבר עומד על 5%.

יצחקי פיתח מתודה מדעית ייחודית גם למדידת העוני: הוא סבור שבעיית העוני בישראל מנופחת ללא הצדקה. "איזה עוני?", אומר יצחקי, "איך מודדים עוני? אף אחד לא יודע. בואו ניקח למשל את הנתון הזה, כל נוסע ישראלי שעובר בדיוטי-פרי מוציא שם בממוצע סכום של 90 דולר. המדינה הבאה אחרינו היא הולנד. בדיוטי-פרי באמסטרדם מוציא כל הולנדי שטס בממוצע 29 דולר. אתם מבינים את זה? זה אומר שבאמת נורא רע במדינה הזאת, ממש זוועה".

צריך להזכיר שאביגדור יצחקי שירת מספר שנים כמנכ"ל משרד ראש הממשלה. הוא היה אחד התומכים הגדולים בעסקת הפשרת קרקעות המלח בעתלית ובאילת – פרשת שחיתות שבגינה הורשע, בין היתר, דני דנקנר בשלוש עבירות של מתן שוחד, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. יצחקי, כמו הבוס שלו אהוד אולמרט, דחף בהתלהבות את המיזם העברייני הזה, הוא טען שהעסקה הפנטסטית הזו "תרים את ענף הבנייה" ו"תתרום לאינטרס הציבורי".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.