״שעות לפני העדלידע״

(תמי ריקליס)

בבוקר, הכותרת של וואלה מציינת ״שעות לפני העדלאידע״, כאילו איך העזו לפגוע לנו ככה בשמחת החג. תקעו עיגול מטושטש על הפנים של הפלסטיני הדוקר, אבל לא על הדם שיצא לו מהראש ויצר כתם אדום ומאורך על הכביש בעיר המקוללת הזאת. הדם מותר, אף אחד לא שואל שאלות. כמה שעות אחרי זה, פתאום מופיעה הכותרת ה״מזועזעת״ – אבל לא כי מישהו בתקשורת התעמק בפרטי החיסול ובהוראות הפתיחה באש, אלא בזכות בצלם ״הבוגדים״, שבדיוק כמו שוברים שתיקה מסתובבים במקומות המוכים האלה ומתעדים. וזו כמובן לא הפעם הראשונה שזה קורה בחודשים האחרונים הרצופים פיגועים מחרידים ורצחניים, שבמסגרת התגובה אליהם איכשהו הכל הפך להיות סבבה. זה קורה שוב ושוב, רק שבמקרה מישהו צילם באופן שאינו מותיר מקום רב לספק. כי בדרך כלל הספק הכי קטן מנצח ואף אחד לא מקשקש על ה״רוח״ וה״ערכים״ של צה״ל.

walla

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.