השיווק המשמעותי ביותר שקידם השר אריאל: גזל דירות הדיור הציבורי ממשפחות זכאים חסרות כל

(יוסי דהאן)

שר השיכון, אורי אריאל, וראש רשות מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, התפארו אתמול במסיבת עיתונאים על שיווק 50 אלף דירות השנה. כפי שכותב דותן לוי ב"כלכליסט", הנתון הזה מפוברק, כיוון שחלק מהדירות הללו הן דירות על הנייר בלבד – כאלה שלא יצא עליהן מכרז. כמו כן, ההצהרה שחלק מהדירות הללו הן באזורי ביקוש נכונה רק אם מקבלים את הגדרתם של שני ראשי המגזר שהגדה המערבית היא אזור ביקוש. הם צודקים: היא ודאי אזור ביקוש עבורם ועבור מקורביהם.

השיווק המשמעותי ביותר שקידם השר אריאל בזמן האחרון, הוא גזל דירות של דיור ציבורי ממשפחות זכאים חסרות כל הממתינות להן זה שנים. דירות אותן הוא העניק בפרוטות לישיבות ועמותות החוסות ב"הבית היהודי" – כמה הולם השם לחבורה הזו שבשם היהדות גוזלת את ביתם של יהודים ושל לא יהודים.

לכתבה של דותן לוי ב"כלכליסט"

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.