תשלומי הורים חריגים לבית ספר - אמצעי הדרה

(יוסי דהאן)

בית המשפט העליון עצר בינתיים את תהליך חיזוק הקשר בין כסף לשוויון הזדמנויות חינוכי. היום דחה בית המשפט העליון את בקשת בית הספר הריאלי בחיפה להוציא צו ביניים שיאפשר לבית הספר לגבות תשלומי הורים ללא הגבלה. בית הספר, הגובה עד לסכום שנתי של 17,200 שקלים בשנה לתלמיד, עתר לבית המשפט בתביעה שלא להחיל עליו את הוראות חוזר מנכ"ל של משרד החינוך על הגבלת תשלומי הורים המוחלות על כלל בתי הספר.

כפי שכתבתי בעבר, ההוראות הללו, שעל פי חישוב שערכה עו"ד יעל כפרי, קובעות שסך התשלומים שישלמו למשל הורים לתלמיד בכיתה יב' בבית ספר ממלכתי יגיעו לכ-4,000 שקלים לשנה, הורים לתלמיד בכיתה יב' בבית ספר ייחודי ישלמו 6,900 שקלים לשנה והורים לתלמיד בכיתה יב' בבית ספר ייחודי תורני ישלמו 8,800 שקלים לשנה, מהוות מתן הכשר מטעם משרד החינוך, בראשותו של השר לשעבר שי פירון, להפרה בוטה של עקרון שוויון ההזדמנות.

אולם גם סכומי הכסף הללו כנראה לא הספיקו למנהלי בית הספר הריאלי בחיפה שרוצים להיות בטוחים שקבוצות תלמידים מאוכלוסיות מסוימות לא ייכנסו בשעריו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.