מי אנחנו - מאחורי הקלעים של העוקץ

שלום, ותודה על ההתעניינות!

קיצור תולדות הזמן 

מה נגיד, קשה לסכם 19 שנה של כתיבה שוקקת. אבל ננסה: העוקץ הוא אתר תוכן לא-מסחרי, שהוקם באוגוסט 2003 בידי יוסי דהאן ואיציק ספורטא. שמנו לעצמנו למטרה לקדם צדק חברתי במדבר האינטרסים של טייקונים ופוליטיקאים, ולהאיר זוויות פחות מדוברות של החיים בישראל. העניינים התגלגלו משם, וכיום – לאחר מתיחת פנים רצינית שעברנו (ותודה לחברים ב-RSVP) – אנחנו במה מקוונת למאות כותבים וכותבות, אקטיביסטיות ומומחים, שמציעיםות את הידע, הניתוח והפרשנות הייחודית שלהם במגוון רחב של נושאים: סוגיות ומאבקים חברתיים, מזרחיוּת, פמיניזם, פוליטיקה, חינוך, כלכלה, היסטוריה, תרבות, שירה ועוד ועוד ועוד.

אתם, הכותבים והכותבות – המזדמנים והקבועות, אלו שמיומנים בכתיבה וכאלה שעוד עושות את צעדיהן הראשונים בתחום, אנשי שטח ונשות אקדמיה – אתם החמצן שלנו, ואנחנו עושים כל מאמץ כדי להפיץ את משנתכם על הצד הטוב ביותר. כולם, אגב, מוזמנים להציע לנו מאמרים קצרים וארוכים באיזה נושאים שרק עולים על דעתכם, ויש לנו גם מדורים קבועים שבהם אתם יכולים לקחת חלק.

לפני שנים ספורות הקמנו את העוקץ בערבית, בעריכת כפאח עבד אלחלים, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות, כמו מרוקו, מצרים, לבנון ועוד. האתר הפך להצלחה גדולה ומופיעים בו חומרים מקוריים ותרגומים מעברית בנושאים בהם לא מרבים לעסוק בבלוגוספירה ובעיתונות בשפה הערבית – ועליו גאוותנו. כמו כן, תוכלו לקרוא את המאמרים באנגלית גם בערוץ הקבוע שלנו באתר המומלץ 972+.

חוץ מזה האתר מתעדכן מדי יום, ואתם מוזמנים לעקוב אחרינו דרך הפייסבוק, באינסטגרם, והכי טוב דרך הצטרפות לניוזלטר שלנו שנשלח מעת לעת או סתם לפתוח את עמוד הבית שלנו בספונטניות.

המייסדים

יוסי דהאן – מרצה למשפטים ומנהל אקדמי של "החטיבה לזכויות האדם" במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, מלמד פילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה, יושב ראש מרכז אדוה לחקר החברה בישראל.

איציק ספורטא – ד"ר ליחסי עבודה והתנהגות ארגונית, מרצה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, חבר בוועד המנהל של מרכז אדוה.

העורכות ונשות הצוות

יונית נעמן – כותבת, עורכת, חוקרת ספרות, מתגוררת בתל אביב.

אפרת ג'רופי – עורכת לשון, עורכת תוכן, מנהלת פרויקט סחר הוגן ב"אחותי-למען נשים בישראל"

מדיניות עריכת התגובות

אנחנו מנסים לא לצנזר תגובות, אך גם מקפידים לא לאשר תגובות הכוללות התקפות אישיות פוגעניות על הכותבים והכותבות שלנו. בעינינו, יש הבדל בין ביקורת המופנית כלפי אדם פרטי לבין ביקורת המופנית כלפי אנשי ציבור, כאשר ההגבלות על האחרונים הן הרבה פחות מחמירות. האתר אינו במה לחיסול חשבונות אישיים – ודאי לא כאשר המגיב מתכסה במעטה אנונימיות, בעוד כותב המאמר תמיד מזוהה. אנא, נסו לשמור על דיון לגופו של עניין.

הגופים התומכים בנו

הקרן החדשה לישראל
הקתדרה לזכויות אדם על שם אמיל זולא

נשמח לתרומות נוספות, קטנות כגדולות

ניתן לפנות אלינו בכל עת בכתובת: info@haokets.org

להתראות!

1