אוכלוסייה מחוזקת במקום חיזוק אוכלוסייה מוחלשת

(יוסי לוס)

נילי אהרון כתבה אתמול מאמר חשוב נוסף בסדרה של מאמרים שכבר התפרסמו בהעוקץ על המדיניות שמעדיפה להביא אנשים מחוזקים לפריפריה המוחלשת כדי "לחזקה". מדיניות זו ממשיכה להיות מופעלת גם כאשר היא פוגעת ומחלישה את התושבים הקיימים המוחלשים ממילא.

אחד הדברים שהיו חסרים לי במאמר של אהרון ובמאמרים החשובים האחרים בנושא הוא הטענה שההיגיון של קובעי המדיניות של "חיזוק באמצעות אוכלוסייה מבחוץ" הוא היגיון של מנהלים שמצד אחד פועלים לפי מדדים סטטיסטיים, ומצד שני פועלים בתרבות חסרת סבלנות ואורך נשימה. חייבים להראות במהירות שהם עשו שינוי. הרבה יותר מהר למשוך אוכלוסייה מחוזקת שתשנה את המדדים הסטטיסטיים של המקום מאשר לחזק אוכלוסייה שבמשך עשרות שנים הוחלשה. כמו כן, קובעי המדיניות פועלים באותו אופן שבו הם פועלים בתחומים אחרים – לא לוקחים אחריות ומביאים קבלני משנה שיעשו את העבודה כי "הממשלה לא מסוגלת". כך, גם במקרה זה קובעי המדיניות מסרבים לקחת אחריות על עשרות שנים של החלשה, ובמקום זאת מעדיפים להעביר את האחריות לאחרים במחיר של הטבות ייחודיות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.