אני מכיר מזרחי שעושה ולא מתבכיין

(יוסי לוס)

לעתים קרובות, בתגובה לביקורת על אי שוויון בין מזרחים לאשכנזים, בין ערבים ליהודים, בין גברים לנשים, בין שחורים ללבנים… יש מי (ולפעמים רבים מאד) שיטענו אבל אני מכיר מזרחים שלא מתבכיינים אלא עושים, ערבים שהצליחו, נשים בתפקידים בכירים…

אז תסתכלו על הוידיאו הזה ותחשבו איך הדברים שאתם רואים נראים מנקודת מבט של ציפור בודדת. מנקודת מבט רחבה יותר שמסתכלת על מבנים חברתיים ובוחנת את התנועה המשולבת של כל הפרטים רואים דברים שאי אפשר לראות מנקודת מבט אישית. וכך גם להיפך. מנקודת מבט אישית אפשר לראות את הסיפורים השונים והמגוונים של הפרטים אשר נעלמים כאשר מתבוננים במבט רחב על התנועה החברתית המשולבת של כל הפרטים. לכן, צריך להתייחס לנקודות המבט השונות כמשלימות ולא כמבטלות. העובדה שהמבנים החברתיים הם דכאניים ביחס למזרחים, ערבים, נשים… אינה אומרת שכל פרט ופרט חווה את המציאות הזו בדיוק באותו אופן.

 

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.