דאגתו של ראש ממשלתנו לשוויון בין כל חלקי העם

(יוסי לוס)

במסגרת שאיפתו הבלתי נלאית של ראש ממשלתנו לשוויון בין כל אזרחי ישראל, ובלשונו "נשים וגברים. אשכנזים וספרדים. דתיים וחילונים. יהודים ולא יהודים. ותיקים ועולים חדשים. ישראליות וישראלים ממגוון דיעות ועמדות המשקף את כל חלקי העם", הוא פונה לציבור ושואל: מה לדעתכםן הכי דחוף כדי לקדם את השוויון בין כל חלקי העם?

1. להלאים את קק"ל.

2. לבטל את החינוך המקצועי.

3. לתקן את גבולות שטחי השיפוט בין מועצות אזוריות לבין עיירות פיתוח ויישובים ערבים.

4. להעלות מסים על עשירים.

5. לבטל את השר"פ.

6. לבטל את העסקת עובדי הקבלן בשירות הציבורי.

7. לעודד התארגנויות עובדים במקומות עבודתם.

8. לשנות את הרכב ועדות פרסי ישראל כך שהם יחולקו שווה בשווה בין כל חלקי העם.

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.