על המקום האמיתי של יוסי יונה והלובן של מפלגת העבודה

(יוסי דהאן)

אתמול קראתי לתמוך בחברי ובמועמד הראוי, יוסי יונה. יוסי נבחר במקום ה-23 ברשימה. הוא קיבל 11,972 קולות. אבל כדאי לשים לב למספר הקולות של מי שהוא וחבריו בתנועה הקיבוצית פעלו נמרצות לחיסול מועמדותו של יוסי – נציג הקיבוצים, איתן ברושי, שזכה לשריון במקום ה-18 ברשימה. ברושי זכה רק ב-5,467 קולות, כלומר בפחות ממחצית הקולות שלהם זכה יונה. (ללא שיריונים, יוסי יונה היה משתבץ במקום העשירי ברשימה, אני בעד שיריונים לנשים וערבים, אבל אין שום נימוק בעל ערך לשריון לנציגי הקיבוצים והמושבים).

מצחיק לשמוע אנשים מעלים את נושא ההצבעה הסקטוריאלית כאשר מדובר בש"ס. דפוסי ההצבעה של מצביעי ש"ס הם מופע של פלורליזם פוליטי אנרכיסטי לעומת ההצבעה האחידה והסקטוריאלית של הסקטור הקיבוצי, שהוציא חוזה על מועמד מזרחי מעולה הדוגל בערכים סוציאל-דמוקרטיים שהם מתחזים להיות מייצגיהם.

ככלל, יש לא מעט אנשים ראויים ברשימת העבודה, אולם אחד הדברים המאפילים עליה היא אלומת הלובן הבוקעת ממנה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. אווה חדד

    אכן כן, יוסי דהאן היקר.
    דברים כדורבנות. מה שחביב עלי מכל היא העובדה שאינכם מרפים מהנושא המזרחי. לגבי דידי זה הנושא החשוב מכל.
    אם כה ואם כה שאו ברכה על הפורמט החדש והמבטיח.