יוסי יונה הוא אח שלנו

(יוסי לוס)

יוסי יונה הוא אח של מחוסרי הדיור, אח של המזרחים, אח של אשכנזים שרוצים צדק חברתי, אח של מובטלים ושל החיים בעוני, אח של העובדים, ואח של המוחלשים באשר הם בחברה הישראלית ובכלל. הוא שואף לצדק חברתי ולשוויון, לחיים הגונים ולחברה מוסרית, להסדר שלום עם הפלסטינים…

לכן, הבית הנבזה יוצא מגדרו כדי להשמיצו כתומך חמאס. לא פחות ולא יותר. לשיטתם, כל מי שסבר שראוי לסרב לשרת בשטחים הוא תומך חמאס, כל מי שסבר שפינוי מתנחלים היה הכרחי הוא תומך חמאס, כל מי שמתייחס ברגישות ובאמפטיה לאסון הפלסטיני עם קום המדינה הוא תומך חמאס.

יוסי יונה אינו אח של שר הפינוי מהבית היהודי שחשוד במכירת דירות ציבוריות לעמותות המזוהות עם הציבור הדתי-לאומי.

יוסי יונה הוא אח שלנו.

ראיון עם יוסי יונה ב-2005 שאת דבריו המדויקים שם לקחו נציגי הבית הנבזה וסילפו ועיוותו.

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.