על הוגה דעות שסירבו למכור לו פולי קפה

(יוסי דהאן)

ביום 25.2.16 דחה בימ"ש השלום בכפר סבא תביעה של פרופ' אמיר חצרוני לפיצויים בשל סירוב למכור לו פולי קפה בחנות פיצוחים ודברי מתיקה בקניון רמלוד. השופטת מרב בן-ארי:

״התובע הוא פרופסור לתקשורת המונים ופובליציסט, הוגה דעות.
זמן מה לפני ההתרחשויות מושא התביעה, התובע פרסם פוסט המתייחס לעיר לוד ולתושביה. באותו פוסט התובע כינה את העיר לוד כ׳עיר הרכבות והכספומטים׳. בנוסף, כתב כך: ׳מדובר בעיר עודפים. כשיש עודפי ייצור של בגדים מוכרים אותם בחנויות outlet. כשיש עודפי יצור של רוסים, ערבים ויהודים ממוצא אפריקאי – משכנים אותם בלוד׳. בהמשך, התובע רשם כי לודאים עמם שוחח התגאו להצטלם עמו, שכן ׳אחרי הכל, לא בכל יום מגיע בן אדם שלא מזריק ללוד׳.

לפי עדותו של כהן, לאחר שהתובע פנה אליו, הוא הסתובב, ראה את התובע ושאל אותו האם הוא "הפרופ' הזה". התובע השיב בחיוב, ואז כהן שאל אותו (בעקבות הפוסט אודות לוד) האם ׳יש לו בעיה עם הלודאים׳. לטענת כהן, התובע השיב כי יש לו ׳בעיות עם לודאים׳ וכן ׳עם קופים צפון אפריקאים כמוך׳, והוסיף "חבל שהביאו אתכם לארץ". כתוצאה מכך התפתח דין ודברים סוער, כהן ניבל את פיו, התובע אמר שיעלה עליו פוסט ויצא מהחנות.

לסיכום: איני רואה לקבוע ממצאי עובדה על סמך גרסתו היחידה של התובע, שנמצאו בה סתירות ותמיהות. מנגד, אני מעדיפה את גרסתם של כהן וסמילה (בעלי החנות). לפיכך, אני דוחה את גרסתו העובדתית של התובע.

התביעה נדחית. התובע יישא בהוצאות הנתבעים בסך כולל של 6,000 ₪"

(באמצעות עורך דין דן יקיר)

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ליכודניק

    חצרוני הוא טרול. הוא ניזון מפרסום שמו. אל תאכילו את הטרול. כל אזכור שלו הוא מיותר.