תמיכה בגרעינים תורניים וקהילתיים באזור הדמדומים של החוק

(יוסי דהאן)

יודעים לעבוד החבר'ה הערכיים הללו המגיעים להציל את יישובי הפריפריה. בידיעה שמפרסמת הבוקר שרון פולבר ב"הארץ", קוראת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, להפסיק תמיכה כפולה בגרעינים תורניים וקהילתיים. מתוך חוות הדעת עולה שכרבע מהגרעינים, רובם תורניים, נתמכים במקביל על ידי שני משרדי ממשלה או יותר בהיקף של 40% מכספי התמיכות. לא מפתיע ששיאני התמיכות הכפולות הם האגף למוסדות תורניים במשרד החינוך ומשרד הבינוי והשיכון, המסתייעים במכבסת הכספים הידועה גם בשם החטיבה להתיישבות, גוף הפועל ללא פיקוח, כלשונה של עורכת הדין זילבר, "באזור הדמדומים של החוק".

כזכור, על פי תחקיר של ארגון "מולד" רוב כספי התמיכות של החטיבה להתיישבות לגרעינים, מעל עשרים מיליון שקלים, מועברים לגרעינים תורניים המזוהים עם מפלגת "הבית היהודי" והמנוהלים על ידי עסקניה. אחד מקבלני הביצוע המנתב את השחיתות הציבורית הזו הוא השר אורי אריאל, שבתפקידו הקודם כשר הבינוי, כפי שחשף חיים ריבלין בתחקיר בערוץ 2, גזל את כבשת הרש. משרד הבינוי בראשותו מכר עשרות דירות של הדיור הציבורי, במחירי רצפה בעיקר לגרעינים תורניים המזוהים עם הציבור הדתי לאומי, בזמן שמאות משפחות ביישובי הפריפריה הזכאיות לדיור הציבורי משוועות לקורת גג.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.